Výroba vlastných šperkov


Vyberte si druh šperku.
Existuje veľa možností. Rovnako ako sa nedá naraz naučiť aj háčkovať, ručne šiť a vyšívať naraz, je nereálne snažiť sa učiť vyrobiť každý typ šperkov. Namiesto toho si vyberte jeden druh, ktorý sa vám najviac páči a s tým začnite.

šperky

Získajte niekoľko základných zručností.
Či už plánujete pracovať s korálkami, kovom alebo iným typom materiálu, existuje niekoľko zručností, ktoré sú potrebné pre každý druh materiálu. Treba mať základné vedomosti, napríklad o správnom otvorení a zatvorení kovového. Keď zvládnete túto zručnosť, bude sa vám to hodiť na každý typ šperkov.

Investujte do kvalitných nástrojov.
Skutočnosťou je, čím lepšie nástroje máte, tým ľahší bude proces a tým lepší bude váš výsledok. Spočiatku musíte dosť zainvestovať, najmä pokiaľ ide o špeciálne nástroje. Ale z dlhodobého hľadiska sa to oplatí. Budete môcť vytvoriť darčeky svojim blízkym na narodeniny a Vianoce, prípadne môžete šperky začať predávať.

Naučte sa terminológiu.
Než si čokoľvek kúpite, uistite sa, že viete čo je to a na čo to budete potrebovať. Ušetrí vám to čas, náklady a nervy. Nebudete si zbytočne kupovať nepotrebné veci. Existuje veľa skvelých zdrojov, ktoré vám môžu pomôcť. Veľa ich nájdete na internete.

korále

Zorganizujte si pracovný priestor.
Nič nie je viac frustrujúce, než keby boli vaše potreby na výrobu šperkov všade roztrúsené. Ak nebudete môcť nájsť to, čo potrebujete, stratíte tým drahocenný čas cez ktorý ste mohli tvoriť. Vyberte si jednu izbu v dome alebo aspoň stôl alebo stolík, kde budete mať všetky svoje potreby.

Inšpirujte sa.
Na internete je mnoho zdrojov, ktorými sa môžete inšpirovať, ako napríklad Pinterest, YouTube a veľa ďalších stránok. Inšpirujte sa obrázkami, videami a návodmi. Existujú aj knihy o výrobe šperkov, ktoré si môžete kúpiť alebo zapožičať z knižnice. Hlavne nezabudnite používať aj svoju fantáziu a nebojte sa experimentovať.