Dovolenka s deťmi? Jednoznačne v Turecku


Turecko síce nepatrí medzi dovolenkové destinácie, ktoré cestovné agentúry ponúkajú vyslovene pre rodiny s deťmi, avšak v skutočnosti ide o naozaj veľmi vhodnú lokalitu. Výhodou sú najmä piesočnaté pláže s extrémne dobrým prístupom do mora.

Malé dievčatko na pláži, hrajúce sa s pieskom

Plusy, ktoré ponúka Turecko rodinám s deťmi

  1. Čisté, tyrkysovo modré more.
  2. Pieskové pláže.
  3. Výborný prístup do mora na väčšine oficiálnych pláží.
  4. Teplé more, ktoré má počas sezóny teplotu okolo dvadsaťšesť stupňov Celzia.
  5. Množstvo služieb vhodných pre deti. Napríklad požičiavanie banánových nafukovacích lodiek.
  6. Príjemná stredozemná klíma.
  7. Možnosti výletov do okolitých prírodných parkov .
  8. Príjemné prostredie.
  9. Moderné hotely vzdialené len niekoľko metrov od pláží a mora.

 

Na deťoch sa dá aj ušetriť

 
Mnohé cestovné kancelárie ponúkajú dovolenky Turecko deti zdarma. Tieto zájazdy sú väčšinou limitované vekom, počtom dospelých, alebo počtom detí. Niekedy sa môže stať, že potrebné informácie o tejto zľave nenájdete priamo na stránkach, pri jednotlivých ponukách zájazdov. To ale neznamená, že takáto možnosť nie je v ponuke vôbec. Preto cestovnú kanceláriu pokojne kontaktujte osobne.
 
Žena s troma deťmi blázniacimi sa vo vode

Obľúbené destinácie v Turecku

 
Či už sa na dovolenku vyberiete s deťmi, alebo bez nich, máte na výber viacero obľúbených lokalít. K tým najpopulárnejším patria mestá v Tureckej riviére. Hovoríme najmä o miestach ako je Belek, SIde, Alanya, Antalya, alebi Kemer. Všade na týchto miestach nájdete luxusné a moderné hotely, a to priamo na plážach. K dispozícii budete mať aj širokú ponuku služieb. Môžete si napríklad vyskúšať niektoré z vodných športov, zviesť sa na loďke,  alebo si zahrať golf. Určite oceníte aj výlety do okolitej a nádhernej prírody. Každá zo spomínaných lokalít, je totiž obklopená naozaj pozoruhodnou prírodou. Niekde nájdete vodopády, inde za monumentálne pohoria.