Ako prevoňať váš domov?

Posted on

Aby ste prevoňali svoj domov, najprv by ste mali eliminovať všetky zápachy. Skvelým odstraňovačom zápachu je jedlá sóda. V nasledujúcich riadkoch vám ponúkame zopár tipov.

skořice
 
1.Voda na sporáku
Dajte do kastrólika vodu, pridajte kúsky citrusového ovocia a bylinky ako levanduľa či mäta a nechajte variť na miernom ohni. Po vašom dome sa rozšíri príjemná sladká vôňa. Jednoduchý spôsob, ako oživiť váš domov.
 
2.Nádoby plné vône
Je to podobné vode s pridaním citrusov a byliniek, len použijete kamennú nádobu. Výber ingrediencií je však oveľa väčší. Môžete použiť škoricu či sušené jabĺčka. Vytvorte si aj vy sviatočnú atmosféru.
 
3.Vyčistite odpad
Všimli ste si pretrvávajúci zápach? Možno by ste mali skontrolovať drez. Najprv skúste použiť citrónový čistiaci prostriedok a pustite vodu. Tiež môžete do odpadu vhodiť kúsok citrónovej alebo limetkovej kôry a následne spláchnuť dostatočným množstvom vody. Ak zápach pretrváva, skúste nasypať pol hrnčeka jedlej sódy a súčasne púšťajte teplú vodu.
 
4.Strategicky umiestnite sviečky
Sviečky sú skvelým spôsobom, ako prevoňať váš domov, strategické rozloženie ich účinok môže ešte zvýšiť. Umiestnite sviečky na miesta, kde by ste ich bežne neumiestnili, ale nezapaľujte ich. Vyskúšajte kôš na bielizeň alebo skriňu. V dnešnej dobe sviečky dlho voňajú a majú naozaj krásne tvary.
 
5.Vneste do interiéru trochu prírody
Izbové kvety nielenže čistia vzduch, ale aj skrášľujú váš domov. A mnohé z nich ešte aj pekne voňajú.

růže
 
6.Zapnite rúru
Nič sa nevyrovná vôni teplého pečiva. Keď čakáte návštevu, skúste niečo upiecť a zaplňte vôňou svoj domov.
 
7.Voňavé mydielko
Vyskúšajte dať malé mydielko do skrine so svojimi vecami. Vždy keď otvoríte skriňu, ovanie vás príjemná vôňa.
 
8.Osviežovač do auta
Dajte osviežovač, ktorý sa používa do auta, do kovových lamiel vetracieho otvoru. Keď vzduch prefúkne, vôňa sa rozptýli po celej miestnosti.

Ako prevoňať váš domov?
3.5 (70%)2