Ako oprať tričko s potlačou ?


Musíte dodržiavať zásady ktoré samotný výrobca uviedol , alebo pri potlači na trička uviedol. Pokiaľ ich nebudete dodržiavať , môže sa stať že sa potlač na tričku stratí a už je nikdy neuvidíte.

trika

Sieťotlač
Pri tlačení potlače na tričko sa farba vnáša priamo na textilne vlákno a je tepelne fixovaná. Takže sa nemusíte báť že stratíte potlač na vašich tričkách , pretože Vám potlač vydrží dlho dobo. No ak nebudete dodržiavať postup na pranie trička , materiál sa Vám môže zničiť. Pokiaľ chcete aby Vám potlač na tričku vydržala vývrate tričko naruby a perte ho pri teplote 30 stupňou . Nepoužívajte žiadne pracie prášky alebo aviváže inak by sa tričko mohlo stretnúť z chemickou reakciou a tričko alebo potlač poškodiť.

Digitálna tlač
Priama digitálna tlač na textil inak atramentami na vodnej báze. Farba je nanášaná priamo na textilné vlákno, tepelne fixovaná. Digitálna tlač je v porovnaní s inými i technológiami potlače menej trvácna. Životnosť závisí od motívu a farebnosti potlače, ale aj od zloženia textilného podkladu. Opatrná a šetrná manipulácia. Prať a žehliť prevrátené potlačou na tričku dovnútra. Prať ručne pri teplote max. 30°C, bez použitia aviváže a tekutých pracích prostriedkov. Nečistiť chemicky. Žehliť pri nízkej teplote, max 110°C. Používať pracie prostriedky bez obsahu chlóru a bieliacich prostriedkov. Nebieliť. Nesušiť v sušičke. Nedodržanie týchto zásad môže viesť k zníženiu životnosti potlače a straty nároku na uznanie reklamácie.

Flock
Plošné objekty vyrezávané zo špeciálneho nažehlovacieho materiálu s lepidlovou vrstvou. Aplikácia je fixovaná na textil vysokým teplom a tlakom. Nažehlovacie materiály majú špeciálnu lepivú vrstvu, ktorá vysokým teplom a tlakom zabezpečuje priľnavosť k textilu. Životnosť je dobrá, odolnosť voči mechanickému poškodeniu je podľa grafiky v menšia.

pračka

Opatrná a šetrná manipulácia. Prať a žehliť prevrátené potlačou dovnútra. Prať ručne pri teplote max. 40°C, bez použitia aviváže a tekutých pracích prostriedkov. Nečistiť chemicky. Žehliť pri nízkej teplote, max 110°C. Používať pracie prostriedky bez obsahu chlóru a bieliacich prostriedkov. Nebieliť. Nesušiť v sušičke. Nedodržanie týchto zásad môže viesť k zníženiu životnosti potlače a taktiež  straty nároku na uznanie reklamácie.